Microsoft toplantı odalarını iyileştiriyor

0

Microsoft toplantı odaları

Pandemiyle hibrit çalışma dönemine geçilmesinin ardından Microsoft toplantı odalarını iyileştiriyor. Daha iyi ekran ve ses deneyimi sunulacak.

Microsoft toplantı odaları için çalışma yapıyor

Hibrit çalışma modelinin kalıcı olmasına yönelik çalışmalar devam ederken, Microsoft Teams uygulamasında bazı iyileştirmeler yapıyor. Bu iyileştirmelerle toplantıdaki etkileişimin artması hedefleniyor.

Microsoft’un yayınladığı videoda yeni nesil çalışma modeline uyum sağlayacak şekilde arayüz değişimi görülüyor. Bu arayüzde iki farklı pencere sunularak katılımcılar bir toplantı masasında oturuyormuş gibi görünüyor.

Göz hizasına yerleştirilen kameralar, toplantıların daha doğal görünmesine yardımcı olurken, uzaysal ses deneyimiyle kullanıcılar toplantıda fiziksel olarak birlikteymiş gibi hissedecek. Bununla birlikte katılımcılar iş arkadaşlarını daha gerçekçi bir şekilde de görebilecek.

Microsoft CEO’su Satya Nadella, şirketin hibrit çalışmalarla ilgili daha fazla çalışma yaptığını belirterek, kapsayıcı deneyimler sunmak istediklerini söyledi. Nadella hibirt çalışma modelinde uzaktan katılım sağlayan kişilerin birinci sınıf katılımcı olmasını istediklerini vurguladı.

Aşağıdaki videoda Microsoft’un yeni nesil çalışma modeline yönelik yaptığı iyileştirmeleri görebilirsiniz.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>