Microsoft, Türk yazılım şirketini satın aldı!

0

citus data

Microsoft, ülkemizle ilgili önemli bir adım atarak, Türk yazılımcıların kurduğu Citus Data‘yı kendi bünyesine kattı. Türkiye’nin yerli yazılım alanında gelişmesi ve dünya sahnesine adım atması için çok önemli olan bu satın alım, Microsoft’un kendi blog’unda geniş yer buldu.

Microsoft, Citus Data’yı kendi bünyesine kattı!

Türkiye’de kurulan ve yenilikçi açık kaynak yazılımı şirketi olan Citus Data, Azure PostgreSQL‘in performansında ve ölçeğinin geniş alanlara yayılmasında önemli rol oynayacak.

Blog‘da kullanılan ifadelere göre, veri ve analitik her geçen gün daha çok dijital dönüşümün merkezinde yer alıyor. Dünyanın önde gelen kurumları da  müşteri kazanımı ve memnuniyeti, uzun vadeli stratejik planlama ve net yeni pazarlara açılım sağlamak için veri ve analitikten yararlanıyor.

Microsoft, esnek ve açık bir platform oluşturmaya kararlı ve müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun teknoloji seçimleri sunmak istiyor. Microsoft Azure Veri Hizmetleri, MySQL, PostgreSQL ve MariaDB’yi kapsayan, topluluk tabanlı açık kaynaklı veritabanı servisleriyle sürekli olarak bu yönde yatırımlar yapıyor.

İşte Citus Data’nın satın alınması da bu yönde yapılmış bir yatırım olarak göze çarpıyor. Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu, attığı tweet ile şirketin ülkemizdeki yazılımcılara olan güvenini açıkça ifade etti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>