Microsoft üçüncü çeyrek sonuçları açıklandı

0

Microsoft üçüncü çeyrek

Microsoft üçüncü çeyrek sonuçları ile analistlerin beklentilerinin ötesine geçti. Şirket gelirlerini artırmasına rağmen Microsoft Azure güç kaybetmeye devam ediyor.

Microsoft üçüncü çeyrek gelirlerini açıkladı

Microsoft’un üçüncü çeyrek sonuçları, analistlerin beklentilerinin çok daha ötesinde oldu. Microsoft’un geliri, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14 arttı ve 33,1 milyar dolara yükseldi.

Microsoft’un net geliri ise yüzde 21’lik artışla 10,7milyar dolara ulaştı. Microsoft’un Office ürünlerini ve LinkedIn’i içeren Verimlilik ve İş Süreçleri segmentinden elde edilen gelir yüzde 13 artarak 11.1 milyar dolara ulaştı. Ayrıca Intelligent Cloud segmentinin geliri yüzde 27 artarak 10.8 milyar dolara ulaştı ve sunucu ürünleri ve bulut hizmetlerinden elde edilen gelir yüzde 30 arttı.

Microsoft Azure’un gelirinin ise yüzde 59 oranında arttığı, ancak bir önceki yılda yaşanan yüzde 76’lık büyümeyle kıyaslandığında güç kaybettiği belirtildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>