Microsoft’un bulut gelirleri yıllık 20 milyar doları geçti

0

Microsoft’un bulut servisi Azure hızla gelişmeye devam ediyor. Şirket, üç yıl önce açıkladığı yol haritasında kendine hedef olarak Azure’un 2018’in sonunda yıllık 20 milyar dolar gelir üretmesini belirlemişti.

Yazılım devinin yeni açıkladığı finansal raporları, şirketin bu hedefine bir yıl erken ulaştığını gösteriyor. Azure’un yıllık geliri son raporlara göre 20.4 milyar dolara ulaşmış durumda.

Şirketin odak noktası bulut servisleri

Şirketin CEO’su Satya Nadella yaptığı açıklamada, “bu çeyrekte ticari bulut servislerimizdeki gelir düzeyini, iki yıl önce koyduğumuz 20 milyar dolar hedefine çıkarmış bulunuyoruz,” ifadesini kullanarak şirketi bir bulut şirketine çevirmek konusundaki politikasının yolunda gittiğinin altını çizmiş oldu.

Satya Nadella, neredeyse her medya buluşmasında büyük harflerle vurgulayarak artık odak noktalarının bulut sistemleri olduğunu hatırlatıyor. Son çeyreğin finansal raporlarında bulut sistemlerinin 20 milyar dolar üzerinde getiri sağlaması da bu politikanın başarıya ulaştığını işaret ediyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>