Microsoft o uygulamaya son verdi

0

Microsoft, iş dünyasında hayatı kolaylaştıracak bir iş paylaşım uygulaması olarak geliştirdiği GigJam‘ı, daha henüz resmen yayınlamamışken, sonlandırdı.

Henüz test aşamasında olan uygulama, 2015 yılında ortaya çıkmıştı. İş dünyasın, iş arkadaşları arasındaki iletişimi hızlandırmayı ve projelerin paylaşımını, ortak iş takibini kolaylaştırmayı hedefleyen uygulama ne yazık ki yeterince anlaşılamamış görünüyor.

Uygulamada kullanıcılar,  paylaşacakları belgelerin üzerinde basitçe, parmakla veya mouse ile bir daire çizerek, diğer iş arkadaşlarının görmesini istediği veya görmemesini istediği bölümleri kolayca işaretleyebiliyorlardı. Böylece örneğin, bir belge üzerinde ticari sır olarak tanımlanan veriler, diğer kişilere görüntülenmeden dosyayı paylaşmak ve üzerinde çalışmak mümkün oluyordu.

2016 yazında preview sürümü yayınlanan uygulama yeterince ilgi görmeyince, bir sene sonra Microsoft uygulamayı sonlandırma kararı aldı.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>