Microsoft ve C3 IoT ortaklık kurdu

0

Microsoft ve C3 IoT

Microsoft ve C3 IoT, kurum içi yapay zeka ve IoT çalışmalarını hızlandırmak için ortaklık kurdu. Microsoft ve C3 IoT ortaklığı ile iki şirket, dijital dönüşüm çağına yön vermeyi planlıyor.

Microsoft ve C3 IoT ortaklığı

Kurulan yeni ortaklık, nesnelerin interneti (IoT) ile bulutun ayırlamaz bütünlüğünü kapsıyor. Yoğun bir şekilde tercih edilen bulut sağlayıcısı Microsoft Azure ile C3 IoT Platformu, müşteri değerini artırmak için daha akıllı iş çözümleri sunacak. C3 IoT Platformu, ortaklık kapsamında Azure IoT Hub ve Azure Machine Learning gibi birden fazla Azure hizmetiyle tamamen entegre edildi.

Aslında Microsoft’un bu tip ortaklıklar kurması pek de sürpriz değil. Geçtiğiğmiz günlerde Microsoft, son dört yıl içinde IoT’ye 5 milyar dolarlık yatırımlar yaptığını duyurmuştu. Bu yatırımların hız kesmeden devam edeceği de bu ortaklık ile görülüyor. Şirketin ana planı ise; her müşterinin işlerini ve dünyayı büyük ölçüde bağlantılı çözümler ile dönüştürme becerisi kazanması.

C3 IoT CEO’su Thomas M. Siebel kurulan ortaklık hakkında: “Microsoft’un pazar erişimini ve Azure’un gücünü, C3 IoT AI platformunun kapasitesiyle birleştirerek, yapay zeka ve IoT’nin benimsenmesini önemli ölçüde hızlandıracağız. Dünya çapında esnek bulut bilişimi sağlayacağız” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>