Microsoft ve Google web iş birliği yapıyor

0

Microsoft ve Google web

Microsoft ve Google web uygulamaları için önemli bir iş birliği yapıldı. Bu iş birliğiyle uygulamalar Play Store’a getirilebilecek.

Microsoft ve Google web için iş birliği

Son dönemde uygulamaların mağazalar ve çeşitli sistemlere entegrasyonu geliştiriciler ve yayıncılar için kritik öneme sahip. Microsoft yeni CEO’su Satya Nadella ile birlikte, Android ve Linux gibi açık kaynak platformlarına ekstra önem gösteriyor.

Daha önce izlediği açık kaynak karşıtı stratejiden neredeyse tamamen vazgeçen Microsoft, bu konuda yeni bir iş birliğine imza atacak. Birçok geliştiricinin uygulama optimizasyonlarını web üzerinden yapması nedeniyle Microsoft, Google’la önemli bir görüşmeye imza attı.

Google ile gidilen iş birliği kapsamında Microsoft’un PWABuilder aracı ve Google’ın Bubblewrap aracı ortak bir amaç için çalışacak. Böylelikle web uygulamaları için bildirimler, görsel özelleştirmeler ve kısa yollar daha kolay bir şekilde ayarlanabilecek. Bu da geliştiricilerin iş süreçlerini daha hızlı ve pratik bir şekilde tamamlamasını sağlayacak. Ayrıca kullanıcılara da daha kaliteli bir uygulama deneyimi sunulacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>