Microsoft ve Nokia anlaşma yaptı

0

Microsoft ve Nokia

Microsoft ve Nokia Endüstri 4.0’ı geliştirmek için anlaşma yaptığını duyurdu. İki şirket endüstri 4.0 süreçlerinde birbirine destek sağlayacak.

Microsoft ve Nokia ortaklığı

Endüstri 4.0 ve dijitalleşmeyle birlikte, şirketler tüm iş süreçlerini bağlantılı hale getiriyor ve bulut teknolojilerinden faydalanıyor. Teknoloji dünyasının iki dev ismi Microsoft ile Nokia, iş süreçlerinde birbirlerine destek olmak için işbirliğine gitti.

Yapılan anlaşmaya Nokia şebeke bağlantı çözümleri, Microsoft ise akıllı bulut çözümleriyle Endüstri 4.0 konusunda geliştirme çalışmaları yapacak.

Microsoft Azure yöneticisi JasonZander bulut, yapay zeka, nesnelerin interneti ve ağ konusunda iki şirketin uzmanlıklarını bir araya getirmesinin, yenilikçi gelişmelerin önünü açacağını söyledi. Ayrıca müşteriler için sunulacak yeni fırsatlar için de heyecanlı olduklarını belirtti.

İki şirketin yapacağı uzmanlık desteğiyle, şirketlerin Endüstri 4.0’a geçişte yaşayacağı sorunların giderilmesi hedefleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>