Microsoft ve Walmart TikTok için güç birleştirdi

0

TikTok yayın akışı

TikTok’u satın alması için Başkan Trump tarafından görevlendirilen Microsoft’a şimdi Walmart da katıldı. İki şirketten sızan bilgilere göre, TikToka verilecek yeni teklif için Walmart da devreye girdi ve Microsoft ile beraber ortak bir satın alma fonu oluşturdular.

Zorla sattırılan TikTok kimin olacak?

TikTok’u kimin satın alacağı konusu şu anda ABD iş dünyasındaki en önemli tartışmalardan biri. Trump, bir ABD şirketi tarafından satın alınmadığı taktirde TikTok’u 90 gün içinde ABD’de engelleyeceğini resmen ilan etti ve bu konuda kararnameyi de imzaladı.

ABD’de Microsoft’un dışında Twitter ve Oracle da TikTok’u satın almak için ayrıca görüşmeler sürdürüyorlar ve birbirleriyle rekabet ediyorlar. Öte yandan Çin devleti TikTok’un satılmasını istemediğini açıkça belirtiyor ve ABD’nin TikTok’u zorla/baskıyla çaldığını dile getiriyor. Trump, TikTok’u casuslukla suçladığı için, ABD’de kamu çalışanları tarafından kullanımı yasak durumda.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>