Microsoft video görüşmesini iyileştirecek!

0

Microsoft video

Microsoft video görüşmesi için kişi sayısına yönelik iyileştirme yapmayı planlıyor. Skype’ta 50 kişilik video görüşmeleri çok yakında gerçek olabilir.

Microsoft video görüşmesi için 50 kişilik test yapıyor

Freelance ve Home Office çalışma metodlarının hayatımıza girmesi, video konferans platformlarına olan ihtiyacı da artırıyor. Microsoft, Skype ile yapılan bu görüşmelerdeki kişi sayısını artırmayı ve görüşme kalitesini iyileştirmeyi amaçlıyor. Microsoft yaptığı testlerde eş zamanlı video görüşmesindeki kişi sayısını 50’ye çıkararak denemeler yapıyor. Eğer testler başarılı olursa, Skype’ta 50 kişinin aynı anda online görüşme imkanı olabilecek.

Ayrıca yeni sesli bildirim özelliğiyle de görüşme karmaşasının önüne geçilmesi hedefleniyor.

50 kişilik video görüşmeleri her ne kadar karmaşık ve zor gibi görünse de şu anda Zoom isimli platformda 100 ila 500 kişiye kadar görüntülü görüşmek mümkün. Bu hizmetlerin genellikle Premium üyeler için sunulduğu da düşünüldüğünde, Microsoft’un 50 kişilik görüşmeleri ücretli yapması pek sürpriz olmayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>