Techinside Google News
Techinside Google News

Microsoft, Windows 10 Mobile’dan vazgeçmiyor

- Advertisement -

Her geçen gün yeni bir ürünün rafa kaldırıldığı teknoloji dünyasında, rakiplerinden hayli geride kalan Windows 10 Mobile için de sayılı gün kaldığını düşünebilirsiniz. Global akıllı telefon pazarında düşük bir paya sahip olan platform, iOS ve Android gibi ultra popüler alternatiflerinin yanında -Microsoft’un tüm pazarlama faaliyetlerine rağmen- beklediği popülariteye ulaşamadı. Ne var ki Windows Central tarafından temin edilen bir kurum içi e-postaya göre, Microsoft kendi mobil geleceğini Windows 10 Mobile üzerine kurmaya başlamış bile!

Bu e-postaya göre şirket, yeni nesil mobil ürünlerinin tamamını Windows 10 Mobile üzerinde çalışacak şekilde geliştiriyor. Sebebi ise profesyonel kullanıcılar. Microsoft iş dünyasında kendi platformuyla yakaladığı ivmenin önemine inanıyor ve anlaşıldığı kadarıyla, bundan sonraki mobil ürünlerini kurumsal kullanıcılara odaklı hazırlayacak. Dahası, Microsoft’un tablet ailesinin yanı sıra çıkarması beklenen Surface Phone da önceliği güvenlik ve üretkenliğe verecek.

Windows 10 Mobile için yeni hedef ofisler

Son kullanıcıya ulaşma konusunda Lumia serisi akıllı telefonlarıyla son bir buçuk yılda (2014 sonundan bu yana) düşüş yaşayan Microsoft, geçtiğimiz çeyrekte sadece 2,3 milyon Lumia satabildi. 2015 yılı ilk çeyreğinde satılan 8,6 milyon cihazla (ki o bile tartışmalı bir başarı) kıyaslandığında bunun anlamı yıldan yıla yüzde 73 düşüş oluyor.

Öte yandan Microsoft, Windows ve Office gibi geleneksel uygulamaların yanı sıra, Azure gibi bulut çağı ürünleriyle de kurumsal dünyayı yakından tanıyor. Mobil için de mevcut müşterilerine karşı bir avantaj sahibi olabilir. Yine de tüm odağı güvenlik ve üretkenlik üzerine kurgulayan Blackberry’nin sonu malum. Bakalım Microsoft yeni hedeflerinde nasıl bir başarı yakalayacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:02:43

Nvidia çip sektöründe lider oldu!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir