Microsoft Word metin tahmin özelliği alacak

0

Microsoft Word metin tahmin

Microsoft, tüm dünyada iş ve eğitimde kullanan Word için yeni özellikler geliştiriyor. Microsoft Word metin tahmin özelliği ile yazmayı kolaylaştıracak.

Microsoft Word metin tahmin özelliği için çalışıyor

Microsoft, Word uygulaması için çeşitli arayüz iyileştirmeleri yaparken, yazılımsal iyileştirmelerle de kullanıcı memnuniyetini artırıyor. İş ve eğitim hayatını kolaylaştıran Word için yeni bir özellik üzerinde çalışılıyor.

Metin tahmin özelliği ile Word, kullanıcıların daha hızlı ve kolay bir şekilde metinler oluşturmalarını sağlayacak. Bu özellikle yazı yazarken Word, kullanıcılar için kelime tahminleri sunacak. Kullanıcı bu özellikle zaman kazanırken, TAB tuşu ile öneriyi onaylayabilecek veya ESC ile öneriyi reddedebilecek.

Ayrıca kullanıcı yazı yazarken metin tahminiyle ilgili bir seçim yapana kadar yazısı gri renkli görülecek. Ayrıca bu özellik, kullanıcıların yazı alışkanlığına göre zamanla gelişim gösterecek. Önemli bir zaman kazandıracak özellikle birlikte gramer hataları da azalabilecek. Yeni özelliğin kullanıcılara ne zaman sunulacağı henüz bilinmiyor. Ancak Mart ayı içinde özellikle ilgili deneme sürecinin başlaması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>