Techinside Google News
Techinside Google News

Microsoft Xbox satışları ile gelirini artırdı

Microsoft Xbox satışları ile gelirinde önemli bir artış sağladı. Microsoft’un geliri ve faaliyet kârı beklentilerin üstünde kaldı.

Microsoft Xbox satışları ile gelirinde önemli bir artış sağladı. Microsoft’un geliri ve faaliyet kârı beklentilerin üstünde kaldı.

Microsoft Xbox satışları ile yükselişte

Oyunlar ve oyun konsollarına artan talep, bu alandaki şirketlerin de gelirlerini artırmasını sağlıyor. Microsoft da Xbox ile bunu başaran şirketler arasında yer alıyor.

- Advertisement -

Pandeminin yaşattığı zorlu ortama rağmen teknoloji şirketlerini gelirlerini artırmayı başardı. 2020 yılı teknoloji dünyası için verimli geçti.

2020 yılı dördüncü çeyreğinin de sonlanmasıyla, teknoloji şirketleri yıllık verilerini paylaşmaya başladı. Microsoft yayınlanan yeni rapora göre bu dönemde 43 milyar dolar gelir elde etti. Beklentilerin ötesine geçen Microsoft’un faaliyet kârı ise yüzde 33 artışla 15.5 milyar dolara ulaştı.

Microsoft’un gelirlerindeki artışta en büyük pay sahibinin ise Xbox olduğunu söyleyebiliriz. yüzde 86 artış yaşayan Xbox satışlarıyla birlikte, içerik satışlarında da yüzde 40 artış yaşandı. Şirketin PC bölümünde ise yüzde 14 büyüme ile 15.1 milyar dolar gelir elde edildi.

Konsol satışları pandeminin de etkisiyle büyük bir artış yaşanmıştı. Ancak 2021 yılında olası bir normalleşmeyle bu satışlarda normal seviyeleri dönülebilir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir