Microsoft ve Xiaomi ortaklık kurdu!

0

Microsoft ve Xiaomi

Microsoft ve Xiaomi dijital geleceği birlikte inşa edebilmek için ortaklık kurdu. Microsoft ve Xiaomi ortaklığı, yapay zeka ve bulut bilişime odaklanıyor.

Microsoft ve Xiaomi ile dijital gelecek

Çin’in yükselen yıldızı Xiaomi, sadece akıllı telefon pazarı ile sınırlı kalmıyor ve akıllı çözümlere de odaklanıyor. Xiaomi’nin ileride ürünlerinde Bing, Cortana, bilişsel hizmetler ve daha fazlasını içeren çalışmalar yapabilmesi için Microsoft AI ve bulut hizmetini kullanabileceği bir ortaklık kuruldu.

2016’da Xiaomi, Microsoft’dan 1.500 patent aldı ve lisansladı. Anlaşmaya dahil olanlar arasında kablosuz iletişim ve video teknolojisi patentleri de yer alıyor. Bu anlaşmada Xiaomi, telefonlarına Office ve Skype’ı yüklemeyi taahhüt etmişti.

Yeni anlaşma ile Xiaomi, Microsof’un güçlü bulut platformu Azure’ı veri depolama, hesaplama ve diğer hizmetler için kullanacak.

İki tedarikçi ayrıca, Cortana’yla birlikte bilgisayarla görme, konuşma, doğal dil işleme, metin girişi, bilgi grafiği ve arama gibi işlemleri de yapacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>