Microsoft yazılım denetiminde lider durumda

0

Microsoft yazılım denetimi

Flexera’nın raporuna göre Microsoft yazılım denetiminde lider durumda yer alıyor. Microsoft ve Oracle, bu alanda örnek bir uygulama sergiliyor.

Microsoft yazılım denetiminde oldukça başarılı

Flexera tarafından hazırlanan bir rapora göre Microsoft, Oracle ile yazılım denetiminin lideri konumunda yer alıyor.

Flexera’nın 2022 ITAM Durumu Raporu, katılımcıların yüzde 46’sının son üç yılda kullanım için Microsoft tarafından denetlendiğini ve yüzde 30’unun Oracle’dan alıntı yaptığını buldu. Yazılım varlık ekipleri zamanlarının çoğunu Microsoft’a ve ardından VMware, Adobe ve Oracle’a odaklanarak geçiriyor.

Yanıt verenlerin %24’ü yazılım denetimleri nedeniyle son üç yılda 1 milyon dolardan fazla düzeltme maliyeti ödedi. Anket, en az 1.000 çalışanı olan küresel şirketlerdeki 465 teknik uzmandan alınan yanıtlara dayanmaktadır.

Uygulama kullanımını, lisans ve sözleşme sayısını takip eden satıcılar açısından üçüncü şahıslar tarafından yazılım denetimleri gerçekleştirilir. Müşteriler genellikle yazılım denetimlerinde sinerler, ancak satıcılar uygulamayı gerçekte neyin kullanıldığını ve tüketildiğini, lisanslamayı kabul ettiğinize karşı bir kontrol olarak görür.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>