Microsoft yeni bir Windows mu geliştiriyor?

0

Microsoft, yeni Windows sürümleri çıkardığı dönemi Windows 10 ile kapatmış ve Windows 10’u artık düzenli olarak güncelleyerek yeni tutacağını açıklamıştı.

Windows 10’a alternatif mi?

Ancak şirket şimdi farklı bir Windows versiyonu üzerinde çalışıyor. Henüz bu konuda bir açıklama yapmış olmasa da şirket içinden sızan bilgilerde Microsoft’un aynı ChromeOS gibi, düşük donanımlı PC’lerde çalışacak hafif bir Windows versiyonu üzerinde çalıştığı vurgulanıyor.

Microsoft’un böylece ultramobil PC, 2in1 veya tablet cihazlarda daha hızlı çalışan bir Windows seçeneği sunmayı planladığı düşünülüyor.

Polaris ismini alacak yeni işletim sistemi, Windows’un tüm karakteristik özelliklerini taşıyacak ancak çalışmak için çok daha düşük donanım konfügrasyonu yeterli olacak. Polaris ayrıca yüksek enerji tasarrufu özelliğiyle mobil cihazların çok daha uzun süreler çalışmasına imkan tanıyacak.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>