Microsoft yeni Surface cihazları mı tasarlıyor?

0

Satya Nadella’nın yönetimi altında telefon pazarından uzaklaşacağının sinyallerini veren Microsoft, tablet ve PC donanımları konusunda ise yüksek kar marjına sahip yüksek seviye cihazlarla iş dünyasında ağırlığını hissettirmek istiyor olabilir.

Hintli bir Microsoft geliştiricisinin Redmond’a yaptığı ziyaret sırasında Microsoft binasının içinden çektiği bir fotoğraf, bu ihtimali güçlendirdi.

Microsoft’un donanımlarının sergilendiği bir duvarda eski modellerin yanında 2016 ve 2017 yılları için de yer ayrılmış olması, Microsoft’un yeni Surface cihazları hazırladığı şüphesini doğruladı. ABD’li şirket kısa süre önce Surface’ın düşük donanım seviyesine sahip iki modelinin üretimine son verdiğini duyurmuştu. O modellerin yerine üretim kapasitesini yeni modellere yönlendirmesi de mümkün görünüyor.

microsoft 5

Firmanın “ucuz” telefon markası olarak konumlandırdığı Nokia’yı Çin’li Foxconn’a satması ve düşük seviyeli Lumia modellerini üretmeyi durdurup sadece en üst segmente hitap eden az sayıda Lumia modelinin üretimine devam edeceğini açıklaması, yeni gelecek Surface tablet veya hibrid laptopların, iş dünyasının profesyonellerin hitap edecek üst seviye donanımlar olması ihtimalini güçlendiriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>