Microsoft yönetiminde büyük değişiklik

0

Microsoft’taki COO görevinden istifa ederek Citadel Securities’te CEO olarak işe başlayan Kevin Turner’ın ardından yazılım devinin yönetiminde büyük bir değişiklik yaşandı. Çalışanlara e-mail ile yeni durumu açıklayan CEO Satya Nadella, görevinden ayrılan COO’nun yerine yeni bir COO atamayacağının da altını çizdi.

Kevin Turner, Microsoft yönetiminde Steve Ballmer ekibinden kalan son üst düzey yöneticiydi. Onun da ayrılmasıyla üst yönetim artık tamamen Nadella’nın ekibine kaldı. Ancak Nadella şirket çalışanlarına gönderdiği mektupta, Turner’in görevlerinin bir kısmını kendisinin üstleneceğini vurguladı. Özellikle satış konusunda daha etkin ve doğrudan görev alacağını da vurguladı.

Ayrıca şirket yönetimindeki Judson Althoff ve Jean-Philippe Courtois bundan sonra dünya çapındaki ticari operasyonlardan, global satışlardan, pazarlama ve operasyon yönetiminden sorumlu olacaklar ve Nadella’ya rapor verecekler. Daha önce Turner’e rapor veren Amy Hood da artık finansal operasyonlar konusunda doğrudan Nadella’ya bağlı olacak.

Nadella ayrıca satış ve pazarlama operasyonlarında da önemli değişimlerin yaşanmasını düşünüyor. Yerel satış ekiplerinin çok daha etkin olması ve bu konuda global ekipten destek alması gerektiğini düşünen Satya Nadella böylece Microsoft’un yeni dönemde daha saldırgan, daha göze çarpan pazarlama kampanyalarına hazırlandığının da işaretini vermiş oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>