Microsoft zorla güncelleme yapmakla suçlanıyor

0

Microsoft güncelleme

Uyguladığı strateji nedeniyle Windows 10 tarafında Microsoft’a yoğun eleştiriler gelmeye başladı. Microsoft zorla güncelleme yapmakla suçlanıyor.

Microsoft zorla güncelleme yapıyor ve kullanıcı isteklerine bakmıyor

Windows 10 güncellemeleri, zaman zaman kullanıcılar tarafından şikayetler alabiliyor. Ancak bu kez güncellemeyle gelen yeniliklerden daha çok, son güncellemenin zorunlu bir şekilde yapılması nedeniyle şikayetler geldi.

Microsoft’un işletim sistemi Windows 10 için yapılan güncellemelere yönelik The Verge yazarlarından Sean Hollister tarafından eleştiri geldi. Hollister, Windows 10’un kendisinin herhangi bir izni olmadan bilgisayarını yeniden başlattığını ve işletim sistemi güncellemesini zorla kurduğunu belirtti.

Hollister açıklamasında, Microsoft’un Office programlarının web sürümlerinin kendisinin herhangi bir izni ve onayı olmadan bilgisayarına kurulduğunu açıkladı. Daha önce Microsoft Edge için benzer bir yükleme yapan Microsoft, bu konuda yoğun tepki almıştı.

Hollister izinsiz bir şekilde bilgisayarı yeniden başlatma nedeniyle bazı arkadaşlarının verilerinin kaybolduğunu ve kendisinin kısmen şanslı olduğunu da söyledi. Microsoft, güncelleme stratejisine gelen tepkilere yönelik henüz herhangi bir açıklama yapmadı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>