Techinside Google News
Techinside Google News

Microsoft’tan istifa etti, Amazon havada kaptı! Saatler içinde yeni işini buldu!

Microsoft’tan istifa ettiğini duyuran önemli isim, birkaç saat içerisinde bir başka teknoloji devi Amazon tarafından işe alındı
- Advertisement -

Amazon’un, Microsoft’tan ayrılan Ürün Şefi Panos Panay’ı ayrılığın ardından saatler içerisinde işe alma kararı verdiği bildirildi. 

Bloomberg’in ilk haberine göre Panay, Amazon’un Alexa ses asistanı, Echo akıllı hoparlörler ve Fire TV akış hizmetlerinden sorumlu olan cihazlar grubuna başkanlık edecek.

Panay, daha önce Twitter olarak bilinen X’te bir gönderide Microsoft’tan ayrıldığını duyurdu: “Microsoft’ta geçirdiğim 19 inanılmaz yıldan sonra sayfayı çevirmeye ve bir sonraki bölümü yazmaya karar verdim.” “Microsoft’ta geçirdiğim zaman ve birlikte ürün yapmaktan onur duyduğum harika insanlar için sonsuza dek minnettarım.” diye ekledi.

Eski Microsoft başkanı, Amazon’daki görevini devralmadan önce önümüzdeki birkaç hafta içinde şirketten çıkacak. Panay, geçen ay yıl sonuna kadar emekli olacağını söyleyen Amazon’un donanım başkanı Dave Limp’in yerini alacak.

Panay, Microsoft’taki görev süresi boyunca edindiği, Surface cihaz serisinin gelişimini denetlemeyi ve Microsoft Donanım Bölümü’ne başkanlık etmeyi içeren birkaç on yıllık deneyimi beraberinde Amazon’a getiriyor.

Microsoft’tan Rajesh Jha, ” Panos’un ürünlerimiz ve kültürümüz ve daha geniş cihaz ekosistemi üzerinde inanılmaz bir etkisi oldu.” dedi. Jha ekledi: “O özlenecek ve yıllar boyunca yaptığı birçok katkı için şahsen çok minnettarım.”

Amazon, fenomenlerin ürün tanıtım videolarına ücretli işbirliği getiriyor

CEO Satya Nadella, e-postayla gönderdiği bir açıklamada şunları söyledi: “Son yirmi yılda ürünlerimiz, kültürümüz, şirketimiz ve endüstrimiz üzerindeki etkiniz için teşekkür ederim Panos.” “Kardeşliğiniz, desteğiniz ve Microsoft, müşterilerimiz ve iş ortaklarımız için yaptığınız her şey için minnettarım.” diye ekledi.

Panay’ın PC’lerle çalışma deneyimi, selefi Dave Limp’in geçen yıl bir dizi çalışanı işten çıkardığı ve personele verdiği bir notta “bazı rollerin artık gerekli olmayacağını” söylediği Amazon’un cihazlar grubu üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir. Şöyle ekledi: “Bu haberi vermek zorunda olmak beni üzüyor, çünkü sonuç olarak Cihazlar ve Hizmetler org’dan yetenekli Amazonluları kaybedeceğimizi biliyoruz.”

Panay’ın yeni konumu, hem Microsoft hem de Amazon’un bu hafta yıllık yeni donanım etkinliklerini düzenlemeyi planladığı için geliyor. Amazon, etkinliğine Çarşamba günü Arlington, Virginia kampüsünde ev sahipliği yapıyor. Bloomberg’in bildirdiğine göre, etkinliğin Amazon’un üretken yapay zekanın Alexa’nın yeteneklerine nasıl katkıda bulunacağını vurgulayacağı bildirilen en yeni cihazlarını sergilemesi bekleniyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir