Microsoft’tan kablosuz bağlantı hamlesi

0

Wi-fi_bench_5_940x4701Microsoft, Skype ve Office 365 kullanıcıları için dünyanın pek çok yerinde yaygın olarak bulunabilecek kablosuz internet bağlantısı hizmete sokmak için hazırlıklara başladı.

Microsoft aslında bu servisi uzun zamandır veriyor ancak kapasama alanı çok yaygın değildi. İlk aşamada 2,5 milyon hot spot’u devreye sokarak dünya çapına yayılması beklenen Microsoft’un bu servis için yerel internet sağlayıcılarla görüşmeleri sürüyor.

iOS, Android, OS X ve Windows uygulamaları için geçerli olacak Wi-Fi hizmeti ücretsiz olmayacak. Servisi kullanmak isteyenlerin, ücretli Skype kullanıcıları olması veya Office 365 programına üye bir iş yerinde çalışıyor olmaları gerekecek. Böylece Skype ve Office 365 kullanıcıları, büyük şehirlerin yoğun noktalarında, toplantı yaparken, gezip tozarken, Wi-Fi bağlantısı kullanabilecekler, sörf yapabilecekler, Skype üzerinden konuşabilecek veya ofisteki arkadaşlarının gönderdikleri e-postaları ya da raporları okuyabilecekler.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>