Microsoft’tan kurumsal video yayın servisi: Microsoft Stream

0

Microsoft, kurumsal müşterilerine hitap eden yeni bir video yayın servisi duyurdu. Microsoft Stream ismini taşıyan servis, YouTube’un iş dünyasına odaklanmış hali gibi düşünülebilir.

İş dünyasında dikkat çekecek videoların yayınlandığı ve paylaşıldığı mecrada, çalışan kesim ihtiyaç duyduğu eğitim videolarını, deneyim paylaşımlarını aratabilecek ve başka profesyonellerin anlatımı sayesinde kendini geliştirebilecek.

Vidolara etiketler eklenebilecek, yüz taraması ile arama yapılabilecek, yapay zeka kontrolündeki sistem, kullanıcılara ihtiyaç duyabilecekleri diğer içerikleri de önerecek.

Microsoft Stream, ayrıca Microsoft’un diğer hizmetleri Office 365 Groups, Microsoft Teams, Yammer, OneNote ve SharePoint ile entegre olarak çalışacak.

Microsoft’un yeni hizmeti aslında bir yıl kadar önce duyuruldu ancak bu sürede resmen yayına girmeden, test kullanıcıları üzerinden içerik biriktirmeye odaklandı. Bugüne kadar 100 bin video biriktiren servis artık resmen herkesin kullanımına açılmış durumda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>