Microsoft’tan Skype kullanıcıları için 1 Mart uyarısı

0

Yazılım devi Microsoft, iş dünyasında da çok yoğun kullanılan Skype uygulamasında yeni bir güncelleme yayınlayacağını ve 1 Mart’tan itibaren bazı eski versiyonların çalışmayacağını açıkladı.

Bulut tabanlı Skype geliyor

Buna göre, Microsoft Skype’ı artık bulut tabanlı bir uygulamaya dönüştürecek kendi bulut servisi Azure ile ilişkilendirecek. Böylece uygulama eski P2P yapısından çıkmış olacak ve P2P yapıda çalışan eski uygulamalarla arama yapmak imkansız olacak.

Modern Windows, iOS ve Android sistemi kullanıcıları, uygulamanın yeni versiyonunu yükleyerek Skype kullanmaya devam edebilecekler ancak çoğu mobil kullanıcı telefonlarında yer açmak zorunda kalacak veya eski nesil Windows RT sistemini kullananlar Skype’ı çalıştıramayacaklar.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>