Microsoft’un bebekli reklamları başlıyor

0

windows_10_baby_ad-600x400Bebekleri veya küçük çocukları bir pazarlama enstrümanı olarak kullanmak, reklam dünyasının son 15-20 yıl içinde çok yoğun olarak kullanmaya başladığı bir yöntem. Bebeklerin, çocukların masumiyeti, bir markanın tüketicinin gözünde sempatik ve güvenilir imaj kazanması için en kestirme ve en kesin yöntem olarak kabul ediliyor.

Bebekli/çocuklu reklamlara teknoloji şirketleri de uzak kalamıyor. Değişik kampanyalarda, değişik markaların, bebekli/çocuklu reklamlar hazırladığına şahit olabiliyoruz. Gerçi daha çok otomobil endüstrisinin, “bebekleriniz/çocuklarınız bizim arabalarımızın içinde güvende olurlar,” alt mesajını vermek için kullandığı bebekleri, teknolojik ürünlerle bağdaştırmak her reklam ajansının kolayca başarabildiği bir iş de değildi. Teknoloji söz konusu olduğunda, kısa reklam süresi içinde, ürünün tüketiciye sağladığı teknolojik avantajları ön plana çıkarmak, sonrasında ise mümkünse, zaman kalırsa, gülümseyen mutlu bir bebeği kadraja katmak, en sık tercih edilen reklam formatlarından biriydi.

Ancak şimdi Microsoft’un doğru argümanı bularak, Windows 10’un önümüzdeki hafta başlayacak reklamlarını tamamen bebeklerin üzerine kurmayı başarmışa benziyor.

Windows 10’un ilk reklamları, halkın üzerinde sempatik bir ilk izlenim bırakmak için bebeklerin üzerine kurgulanmış olarak karşımıza çıkacak.

Microsoft bu reklamlar boyunca, “bu bebekler büyüyüp bilgisayar kullanmaya başladığında, Windows 10 sayesinde, şifre hatırlamak zorunda kalamayacak,” benzeri mesajlar vererek Windows 10’un reklamını yapacak. Elbette bu reklamlar, Windows 10’un ilk dalga reklamları olacak ve Microsoft’un daha sonra,  her pazara, her ülkeye göre farklılaşan, yeni reklam kampanyaları ile Windows 10’un faydalarını anlatması bekleniyor.

Bakalım, Windows 10’un ilk dalga bebekli reklamları dünya çapında nasıl bir tepki alacak. Türkiye’de bu reklamların ne kadarı gösterime girer, şimdilik belli değil ancak siz yine de Windows 10’un bebekli reklamlarını, önümüzdeki pazartesini beklemeden, aşağıda izleyebilirsiniz.

 

 

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>