Microsoft’un kurucusu öldü

0

Teknoloji dünyasının en önemli şirketlerinden, kişisel bilgisayarları ofislerden, şirketlerden çıkarıp oturma odalarına sokarak dijital devrimi başlatan Microsoft’un kurucularından Paul Allen, 65 yaşında hayatını kaybetti.

Kansere yenik düştü

Uzun süredir kanser tedavisi gören Paul Allen, 2009’da kanseri yenmişti ancak kısa süre önce yeniden ortaya çıkan kansere karşı tekrar tedavi almaya başlamıştı.

Microsoft’u 1975 yılında Bill Gates ile kuran Allen’ın şirketin ismini bulan ortak olarak da biliniyordu. Allen ayrıca, Microsoft’un geliştirdiği MS DOS’u, IBM’e pazarlayarak Microsoft’un gelişiminde kilit rol oynamıştı.

Allen 2000 yılına kadar Microsoft’ta full time çalışırken, bu tarihten sonra da şirkette danışman olarak görev yapmaya devam etti.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>