Microsoft’un Pinterest’e cevabı: Thinga.me

0

Pinterest internette alışveriş yapmayı sevenler ve moda tutkunları arasında çok popüler bir uygulama. Ancak uygulamanın bir sınırı var, kullanıcılara sadece internette buldukları ürün görsellerini paylaşma imkanı veriyor. Microsoft’un Garage ekibi kullanıcıların gerçek hayatta, gerçek mağazalarda buldukları ürünlerin fotoğraflarını paylaşmaya imkan veren bir uygulama olan Thinga.me’yi tanıttı.

Uygulamanın gelişmiş fotoğraf düzenleme yetenekleri, çekilen ürünleri arka plan görüntülerinden ayırarak dekupe edebiliyor. Böylece sadece ürünün fotoğrafı paylaşılmış oluyor. Üstelik bu fotoğraflar kullanıcının sanal raflarında yer aldığı için çok derli toplu bir görüntü de oluşuyor.

Kullanıcılar yeni uygulamada, buldukları ürünün adresini ve etiketlerini de paylaşarak, takipçilerinin de aynı ürünü aradığında nereye bakması gerektiğini de gösteriyor. Bu yöntemin sadece moda, tasarım, oyuncak gibi ürünlerde değil, yemek/restoran sektöründe de ilgi görmesi mümkün görünüyor. Şimdilik uygulamanın önündeki tek engel, Thinga.me’de fotoğraf paylaşmak için fiziksel olarak gidip mağaza gezmenin zorululuğu. Pinterest’te ise insanlar oturdukları yerden sayısız web sayfasını dolaşıp tek seferde binlerce fotoğraf paylaşabiliyor, sonrasında da  takip ettikleri hesaplarda paylaşılmış binlerce fotoğrafı incelemek için zaman harcarken, Microsoft’un uygulamasının biraz daha “yavaş” kalma riski bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>