Microsoft’un piyasa değeri 2 trilyon doları geçti

0

Microsoft piyasa değeri

Pandemi döneminde en çok büyüyen şirketlerden biri de Microsoft oldu. Microsoft’un değeri 2 trilyon doları geçti.

Microsoft’un değerinde yeni kilometre taşı geçildi

Windows 11 ile gündemde olan Microsoft, bir yandan da gelirlerini artırmaya devam ediyor. Microsoft, 2 trilyon dolarlık değeri aşarak, piyasanın en büyük şirketlerinden biri olmayı sürdürdü.

Microsoft, 2 trilyon dolar barajını geçen ikinci ABD şirketi oldu. Bunun ilk başaran isim ise Apple olmuştu. Microsoft’un 1 trilyon doları geçmesi ise yalnızca iki yıl önce gerçekleşmişti. Microsoft’un yeni değerine ulaşmasında şirketin hisselerinin yüzde 1,1 artış göstermesi ve 265 doların üzerine çıkması büyük rol oynadı.

Pandemi dönemini çok başarılı bir şekilde atlatan Microsoft’un hisseleri, Mart 2020’den günümüze yüzde 64 değerleme kazandı. Pandemide kapanmayla birlikte Microsoft’un ürün ve hizmet satışında önemli bir artış görüldü. Microsoft CEO’su Satya Nadella, pandeminin dijitalleşmeyi daha önemli hale getirdiğini, 1 yıllık süreçte bu alana ilginin azalmadığını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>