Microsoft’un yeni patenti ne anlatıyor?

0

Katlanabilir bir telefon ve özel menteşelerin göze çarptığı yeni patent başvurusu ile Microsoft, tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Yeni patent başvurusu ile birlikte şirketin mobil cihaz alanına tekrar gireceği ve farklı planların olduğu da konuşuluyor.  

Katlanabilir mobil cihazlara yönelik Microsoft tarafından yapılan hamle oldukça dikkat çekici. Son dönemlerde Samsung ve LG gibi markalar tarafından da benzer cihazlar için başvurular gerçekleştirilirken, mobil pazarda etkin bir operasyon yürütmesi beklenmeyen Microsoft’un bu konuda özel bir adım atması yeniden mobil sektöre gireceği yönünde çok farklı spekülasyonların gündemde yer almasını sağladı.

Windows 10’lu Katlanabilir Telefon İlgi Çeker Mi?

Katlanabilir bir mobil cihaz piyasaya çıkarsa muhtemelen bu cihaz Windows işletim sisteminin son sürümü Windows 10’u çalıştıracak. Durum böyle olursa akıllara gelen ilk soru böyle bir cihazın ne kadar ilgi çekeceği? Kullanıcıların büyük bir bölümü Windows işletim sistemlerinden memnun değilken, cihazın farklı özelliklere sahip olması ve katlanabilmesi Microsoft’u kurtarabilecek mi?

2014’te Duyurulmuştu

Microsoft tarafından daha önce 2014 yılında özellikle Nokia çalışmaları kapsamında benzer çalışmaların yapılabileceği konuşulmuştu. Uzun zamandan beri patent için başvuru ve resmi süreçlerin tamamlanmasını bekleyen Microsoft, beklediği haberi aldı. Yeni patent ile ilgili paylaşılan görüntüler ise şöyle;

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>