MicroStrategy Bitcoin yatırımı yaptı

0

MicroStrategy Bitcoin

Son günlerde birçok şirket, Bitcoin yatırımlarını artırmaya başladı. MicroStrategy Bitcoin yatırımı ile dikkatleri üzerine çekti.

MicroStrategy Bitcoin yatırımı: 1 milyar dolar

Kripto paralar artık bireysel birer yatırım aracı olmanın ötesine geçti. Şirketler de Bitcoin yatırımları yaparak, kripto para sektörüne giriş yapıyor.

MicroStrategy, Bitcoin yatırım yapan şirketlerden en dikkat çekenler listesinde yer alıyor diyebiliriz. İlk olarak 30 bin dolar bandından Bitcoin toplamaya başlayan MicroStrategy, bu dönemde 250 milyon dolarlık yatırımda bulunmuştu. Periyodik olarak Bitcoin yatırımı yapan MicroStrategy, son olarak 1 milyar dolarlık yatırım yaptı. Yaklaşık 19 bin 452 Bitcoin’e denk gelen yatırım, şirketler tarafından yapılan en büyük yatırımlar arasında yer alıyor.

MicroStrategy’nin 1 milyar dolar değerindeki yatırımı, kripto para sektöründe balina olarak nitelendirilen yatırımlar arasında yer alıyor. MicroStrategy’den daha yüksek yatırımı ise geçtiğimiz günlerde Tesla 1.5 milyar dolar ile yapmıştı. Ayrıca Arap yatırımcılar tarafından 4.5 milyar dolarlık yatırım yapıldığı iddiaları da Bitcoin’de büyük bir hareketliliğe neden olmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>