Migros’ta İstanbulkart dönemi

0

İstanbulkart sahipleri Migros’ta alışveriş yapabilecek

Migros’ta İstanbulkart ile alışveriş dönemi başladı. İstanbul ulaşım kartı İstanbulkart sahipleri Migros mağazalarında kullanılan Money Kart arasında yapılan entegrasyon sayesinde İstanbulkart’larını mağazalarda kullanacak.

Kullanım için eşleşme yaptırmak gerekiyor

İstanbulkart’ı Migros mağazalarında kullanmak için kartı eşleştirmek gerekiyor. Money Kart üyeleri İstanbulkart eşleştirme işlemini yapabilmek için  Migros kasalarından veya Migros çağrı merkezini (444 10 44)  arayabiliyor. Bununla birlikte, Money Kart’taki bakiyeyi İstanbulkart’ta da kullanmak mümkün. Bunu yapabilmek için ise Money aktarım talimatı oluşturmak gerekiyor. Money aktarım talimatı mağaza kasalardan veya Migros çağrı merkezini arayarak gerçekleştirilebiliyor. Money Kart ile eşleştirilmiş İstanbulkart’ın kaybolması veya çalınması durumundaysa bunu 153 aranarak İBB Beyaz Masa’ya bildirerek kartın iptal edilmesi gerekiyor.  Anonim İstanbulkart’ların kullanıma kapatılarak iptal edilebilmesi için önceden internet ya da mobil uygulama üzerinden kişi üzerine tanımlanmış olması gerekli.

Aylık kart sahipleri yararlanamıyor

İstanbulkart’ın Migros’ta kullanımı için şunları not etmekte fayda var: Aylık İstanbulkart sahipleri Migros mağazalarından kartlarını kullanamıyor. İstanbul’da bulunan  tüm Migros, 5M ve  Mjet formatındaki mağazalarda İstanbulkart’la alışveriş yapılabiliyor. Bununla birlikte İstanbulkart Jet kasalarda kullanılamıyor. İstanbulkart’lar 6 TL  karşılığında Migros mağazalarından satın alınabiliyor ve 5,10,15,20,30,50,100 ve 200 TL yüklenebiliyor. İstanbulkart içinde bulunan bakiye ile 300 TL’ye kadar mağazalarından alışveriş yapılabilecek ve kazanılan Money puanları İstanbulkart’a aktarılarak ulaşımda da kullanılabilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>