Mikro Yazılım ve Zirve Yazılım, Paraşüt’ü satın aldı

0

KOBİ’lerin finansal operasyonlarını kolaylaştırmak amacıyla kurulan Paraşüt satıldı

Turkven ve Earlybird’ün danışmanlığını yaptığı fonların yatırımcısı olduğu ve içinde Türkiye’nin en büyük ikinci ve üçüncü ticari ve muhasebe iş yazılımı şirketleri olan Mikro Yazılım ve Zirve Yazılım’ın yer aldığı DST Teknoloji, online ön muhasebe programı Paraşüt’ü de bünyesine kattı. Paraşüt, Mikro Yazılım ve Zirve Yazılım aynı çatı altında; ama kendilerine ait farklı kurumsal kimlikleri, ürün aileleri ve iş modelleri ile yollarına devam edecek. 

Satın alma bedeli ve hisse tutarı açıklanmadı

Paraşüt’ün yatırımcıları arasında Revo Capital, DCP, 500 Startups ve Ribbit Capital bulunuyordu.  İşlemlerin tamamlanması için Rekabet Kurumu’nun onayı bekleniyor. Mikro Yazılım’ın satın alma için Paraşüt’e ödediği miktar açıklanmadı. Ayrıca satılan hisse miktarı hakkında da bilgi verilmedi.

 

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>