Techinside Google News
Techinside Google News

Mikromobilite girişimi Bird beklentinin altında kaldı

Mikromobilite şirketi Bird, beklentinin altında bir dördüncü çeyrek raporu paylaştı ve 2022 yılı kazançlarını bildirdi.
- Advertisement -

Mikromobilite şirketi Bird, beklentinin altında bir dördüncü çeyrek raporu paylaştı ve 2022 yılı kazançlarını bildirdi.

Bird, 2022’nin dördüncü çeyreği için 69.7 milyon dolar gelir bildirdi. Bu, 2021’in aynı çeyreğinde bildirilen 49.5 milyon dolardan büyük bir gelişme oldu.

2022’nin üçüncü çeyreğinde Bird SEC’e son iki yıldır gelirini yüksek gösterdiğini bildirmişti. O sırada şirket, müşterilerin önceden yüklenmiş yeterli cüzdan bakiyesi olmadığında bile belirli seyahatlerde gelir kaydettiğini söyledi. Bird ayrıca son iki yılda, bir müşterinin önceden yüklenmiş cüzdan bakiyesinde geride bıraktığı para miktarı olan kırılmayı olduğundan az bildirmişti.

Bununla birlikte sürüş hacmi ve scooter başına sürüş sayısı 4. çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre düştü. Bird, 2021’in 4. çeyreğindeki 9,4 milyondan 4. çeyrekte 8,2 milyon yolculuk kaydetti. Ancak Bird, tüm yıl boyunca toplam yolculuklarda yüzde 16’lık bir artış bildirdi.

Bununla birlikte, konuşlandırılan araç başına günlük sürüş sayısına bakıldığında, Bird parasının karşılığını daha az alıyor. 2021’in 4. çeyreğinde Bird’s scooter’ları günde ortalama 1,3 kez kullanıldı. Bu sayı, 2022’nin 4. çeyreğinde scooter başına günde bir kullanıma düştü. Tüm yıl boyunca, Bird scooter’ları 2021’de günde 1,6 sürüşten, günde 1,3 sürüşe ulaştı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir