Mikroskobik yaşama üç boyutlu bakın

0

virtual-realityNanotronics Imaging tarafından hayata geçirilen nVisible adlı sistem artık herkesin üç boyutlu olarak, mikroskobik bir düzlemde dijital bir gezintiye davet ediyor. Sanal gerçeklik gözlükleri sayesinde çıkabileceğiniz yolculuk, şirketin 3D yazıcı üretimi özel mikroskobu ile gerçek oluyor. nSpec adlı cihaz farklı açılardan ışığı yakalıyor ve koordinatları haritalandırıyor. Nanotronics tarafından sanal gerçeklikte ışık noktalarınca yaratılan atmosfer sizi bambaşka bir dünyaya davet ediyor.

Açıklamaya göre nVisible, Samsung Gear VR, Oculus ve Google Cardboard adlı sanal gerçeklik ürünleriyle tam uyumlu. Moleküler boyuttaki görseller içinde gezmenize olanak sağlayan sistemde 3D bir yolculuğa çıkmış oluyorsunuz.

nVisible, bilim insanları ve mühendislerin, materyallerin yüzeylerini mikro seviyede gözlemlemesine yarayacak. Böylece nanobotlar ya da nanotube gibi ultra küçük objeler üzerinde çok daha rahat çalışılabilinecek.

nSpec adlı sistem ise 40 bin ile 70 bin dolar arasında bir fiyat skalasına sahip. Şirket ise şimdilerde bu miktarı daha “mantıklı” hale getirmek için çabalıyormuş.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>