Techinside Google News
Techinside Google News

Milvus Robotics’e 600.000 dolar yatırım!

APY Ventures’tan 600.000 dolar yatırım alan Milvus Robotics, Amerika ve Avrupa pazarlarında faaliyetlerini genişletmeyi planlıyor
- Advertisement -

APY Ventures’tan 600.000 dolar yatırım alan Milvus Robotics, Amerika ve Avrupa pazarlarında faaliyetlerini genişletmeyi planlıyor.

Robotik girişimi Milvus Robotics, intralojistik süreçlerin akıllanmasına yönelik hizmetler sağlayan ve otonom mobil robot teknolojisi üzerine yoğunlaşan bir şirket. Şirket, 600 bin dolarlık yatırımı APY Ventures’tan alarak Amerika ve Avrupa pazarlarında faaliyetlerini genişletmeyi planlıyor. Bu gelişme, girişimin verimlilik ve üretkenliği artıran, yenilikçi teknolojik çözümleri aracılığıyla üst düzey operasyon ve organizasyon sağlama yeteneğine güveni gösteriyor.

Milvus Robotics

Milvus Robotics global şirketlere hizmet veriyor

Milvus Robotics, otonom mobil robotlar (AMR) ve bu robotların entegrasyon altyapılarının geliştirilmesi konusunda Türkiye’nin lider şirketlerinden biri. Unilever, Nissan, Şişecam, BSH, Henkel gibi global şirketlere hizmet veriyor ve 15 farklı ülkede 2 milyon saatten fazla çalışma süresiyle dikkat çeken bir performansa sahip.

Milvus Robotics

Milvus Robotics CEO’su Şamil Özden, “Halihazırda almış olduğumuz yatırım ve önümüzdeki süreçte devam edecek turlarla birlikte şu anda sürdürdüğümüz yurt dışı satış ve pazarlama organizasyonlarımızı özellikle Amerika ve Avrupa pazarlarında hızlandırmayı hedefliyoruz. Paralelde de özellikle teknik destek ve ArGe ekiplerimize yaptığımız yatırımlarımıza hız vereceğiz. Bu doğrultuda, derin teknoloji yatırımlarıyla ön plana çıkan APY ile birlikte ilk yatırım turumuzu tamamlamış olmaktan dolayı mutluyuz.” dedi.

APY Ventures Yöneticisi Mustafa Keçeli, yatırım sürecinde girişim şirketlere ekosistem desteği sağlamayı hedeflediklerini ifade etti. Milvus’un büyüme yolculuğuna önemli katkılar sağlayacaklarına inandıklarını belirten Keçeli, girişimin üretim ve Ar-Ge kabiliyetiyle rakiplerinden ayrıldığını belirtti. APY, geleneksel üretimin teknoloji adaptasyonunu hızlandıracak bu tür teknoloji girişimlerine yatırım yapmayı ve ekosisteme katkı sağlamayı planlıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir