Milyon Dolarlık Bitcoin transferi 1.25 dolara yapıldı

0

Bitcoin transferi

Bitcoin transferi için ödenen ücretin çok düşük olması, kripto para sektörünü ön plana çıkaran konulardan biri. Milyon dolarlık transferler bile çok düşük ücretlerle yapılabiliyor.

Milyon Dolarlık Bitcoin Transferi için 1.25 dolar

Kripto para sektörünün sunduğu avantajlar arasında, transfer ücretlerinin çok düşük olması da yer alıyor. Hatta milyon dolar değerindeki transferler bile çok düşük ücretlerle gerçekleştirilebiliyor.

Bu konudaki son örneklerden biri de 8 bin 692 Bitcoin’in transferi oldu.  Bu transfer için sadece 0,0000652 Bitcoin ödendi. Bunu dolar olarak düşündüğümüzde ise 166 milyon dolarlık transferde yalnızca 1.25 dolar ödendi. Yaşanan transferin, Bitcoin’in geleneksel bankacılık sistemine karşı üstünlüğüne örnek olarak gösterildi.

Ortalama işlem ücretin Bitcoin ekosisteminde 4.32 dolara denk gelirken, bu ücret çok değişkenlik gösteriyor. Bitcoin ağında gerçekleşen işlemlerde, işlem ücreti madenci teşvikleriyle belirleniyor. Kripto para ekosisteminde, transfer yapılan tutarlar çok büyük olsa da ödenen işlem ücretleri bir hayli düşük oluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>