Miracast Connect uygulaması için sona gelindi

0

Miracast Connect uygulaması

Microsoft, Windows 10 üzerindeki uygulamalar için düzenleme yapmaya devam ediyor. Son olarak Miracast Connect uygulaması için kesin bir karar alındı.

Miracast Connect uygulaması için yolun sonu

Microsoft, işletim sistemi Windows 10’a yönelik düzenlemelerine tüm hızlıyla devam ediyor. Bu amaçla sistemdeki birçok uygulama da kaldırılıyor.

2004 sayılı güncellemesinde Windows 10’da kaldırlılanlar listesi bir hayli kabarmaya başladı. Miracast Connect isimli uygulama da bu güncellemeyle kaldırıldı. Kablosuz ekranları kullanmayı sağlayan bu uygulama, artık Winows 10’da yer almıyor. Microsoft’un önümüzdeki süreçte bunun için yeni bir arayüz geliştirip geliştirmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Ancak kablosuz ekran kullanımı isteyen kullanıcılar, Ayarlar-Uygulamalar-Uygulamalar ve Özellikler-İsteğe Bağlı Özellikler adımlarını izleyerek Wireless Display uygulamasını kullanabiliyor. Bu sayede kablosuz ekranlar kullanılmaya devam edilebiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>