MIT yapay zeka koleji açıyor

0

MIT yapay zeka

MIT yapay zeka alanındaki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Eğitim konusunda dünyada öncü olan MIT, yapay zeka koleji ile bir adım daha atıyor.

MIT yapay zeka koleji için 1 milyar dolar yatırım yapılacak

Yapay zeka, makine öğrenimi ve derin öğrenme kavramları dijitalleşme ve endüstri 4.0 ile hayatımızın merkezine oturdu. Birçok teknoloji devi bu alandaki çalışmalara hız vererek hizmetlerinde verimlilik sağlıyor veya daha akıllı ürünler geliştiriliyor.

Dünyanın en donanımlı eğitim kurumlarından biri olan MIT de yapay zekaya yönelik birçok proje yürütüyor. MIT, son olarak 1 milyar dolar bütçe ile yapay zeka koleji kurma kararı aldı.

Bu bütçenin 650 milyon dolarlık kısmını MIT, kalan 350 milyon dolarlık kısmını ise MIT mezunu iş adamı Stephen A. Schwarzman karşılayacak.

Kurulacak olan koleje de MIT Stephen A. Schwarzman Bilgi İşlem Koleji adı verilecek. Kolej, 2019’un Eylül ayında öğrenci almaya başlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>