Mixcloud verileri dark webde satışta!

0

Mixcloud verileri

Müzik hizmeti Mixcloud, Kasım 2019’un başlarında hacklenmiş ve büyük bir siber saldırıya uğramıştı. Hacklenme sonrası Mixcloud verileri dark webde satışa sunuldu.

Mixcloud verileri tehlikede

Çok büyük bir siber saldırıya uğrayan Mixcloud, kullanıcı verilerini hackerlara kaptırmıştı. Siber saldırı sonrası 20 milyon kullanıcının verileri dark webde satışa sunuldu.

Satışa sunulan veriler arasında, kullanıcıların ad, e-posta, şifre, kayıtlı olduğu ülke ve IP adresi gibi kişisel bilgiler yer alıyor. ayrıca kullanıcıların profil fotoğraflarına ait bağlantılar da içeriyor.

Mixcloud tarafından yapılan açıklamada ise platforma kayıtlı kullanıcıların birçoğunun Facebook üzerinde kayıt olduğu ve platforma özel şifrelerinin bulunmadığı belirtildi. Mixcloud, siber saldırıyla ilgili fazla sorumluluk almaktan kaçınmaya çalışsa da önümüzdeki günlerde bu konuyla fazlasıyla uğraşmak zorunda kalacak gibi görünüyor.

Mixcloud’daki kullanıcı verileri ise dark webde 2000 ila 4000 dolar aralığında satılıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>