Mobil cihazlar web trafiğini artırıyor

0

Mobil cihazlar web

Günümüzde birçok kullanıcı mobil cihazları aracılığıyla online olmaya devam ediyor. Mobil cihazlar web trafiğini doğrudan etkiliyor.

Mobil cihazlar web trafiğini artırmaya devam ediyor

SimilarWeb isimli bilgi teknolojileri şirketi, mobil cihazların web trafiğine olan etkisine yönelik araştırma sonuçları yayınladı. Yayınlanan sonuçlara göre mobil cihazlar, günümüzde web trafiğini büyük ölçüde artırıyor.

Dünyadaki en büyük 100 siteye yönelik yapılan incelemeye göre, 2019 yılında aylık ortalama 223 milyar ziyaretçi toplandı. Bu ziyaretçi sayısı, 2017’ye kıyasla yüzde 11.8 artış demek oluyor. Benzer şekilde 2018 yılına göre ise trafik istatistiklerinin yüzde 8 oranında arttığını gösteriyor.

Mobil trafikteki büyüme incelendiğinde ise 2017 yılına göre yüzde 30.6’lık büyüme dikkat çeken bir diğer konu oldu.

Mobil trafik kullanımında birinci ülkenin ABD olduğu görülüyor.

Masaüstü cihazların  finans, oyun ve akış gibi bazı kategorilere halen öncülük ettiği görülüyor.

Araştırmaya göre kullanıcıların ilk 100’deki bu web sitelerinde ortalama vakit geçirme süresi ise 12 dakika.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>