Mobil dünya Oscarlarının yıldızı BiP

0

BiP Global Mobil Ödülleri’nde (GLOMO) rakipleri arasından sıyrılarak En Yenilikçi Mobil Uygulama kategorisinde ödüle layık görüldü

Türkiye’de ve dünyanın 192 farklı ülkesinde 42 milyon kişi tarafından indirilen ve operatör bağımsız olarak kullanılabilen BiP, GSMA tarafından organize edilen Global Mobil Ödülleri’nde (GLOMO) büyük ödül kazananlar arasına adını yazdırdı. Bu sayede Turkcell, GLOMO’da Türkiye’den ödül alan tek şirket oldu.

GSMA tarafından düzenlenen GLOMO ödüllerinde teknolojiyi kullanarak insanların hayatlarına değer katan projeler yarışıyor. 25’inci kez verilen ve mobil teknoloji dünyasının küresel ölçekteki en prestijli ödülü olarak nitelendirilen Global Mobil Ödülleri’nde bu yıl jüri değerlendirmesi sonucu dokuz kategoride 40’ı aşkın proje ve servis ödüle layık görüldü.

Murat Erkan: “Türkiye’de geliştirdiğimiz uygulamalar dünyaya yayılıyor”

Dijital servislerini sürekli geliştirmeye ve yeni özellikler eklemeye devam ettiklerini belirten Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “BiP’e eklediğimiz ve sohbet sırasında anlık olarak 100’den fazla dilde anlık çeviri yapabilme özelliğinin, dünyanın en saygın ödüllerden birisi olan Global Mobile Awards ödüllerinde En Yenilikçi Mobil Uygulama ödülüne layık görülmesi bizi çok memnun etti.” dedi.

Global Mobil Ödülleri’nde En Yenilikçi Mobil Uygulama: BiP

 Gece Modu, Kişiselleştirilmiş Menü gibi özellikler ile farklı bir kullanıcı deneyimi yaşatan BiP, Acil Durum özelliği ile de kullanıcılarının acil durumlardan sonra durum bilgileri ve konumlarını tek bir tuş ile hem BiP mesajı hem de SMS ile paylaşmalarını sağlıyor. Çeviri özelliği ile anlık mesajlaşma sırasında 106 farklı dilde sohbet etme imkanı sunarak dil bariyerini ortadan kaldıran BiP, kullanıcılarının gelen mesajları çevrilmiş olarak görüntülemelerini sağlıyor ve gönderdikleri mesajları anlık olarak çevirme özelliği sunuyor. 

 

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>