Mobil finans uygulaması SaxoTraderGo

0

SB_Macbook_iPadAir2_iPhone6_lineup_SaxoTraderGO_01Dünyanın önde gelen online işlem ve yatırım uzmanı Saxo Bank’ın Türkiye iştiraki, Saxo Capital Markets Menkul Değerler A.Ş. kullanımı kolay yeni nesil akıllı işlem platformu SaxoTraderGo’yu yatırımcılarına sundu.

Hem masaüstü hem de mobil versiyonları bulunan SaxoTraderGo ile dünya piyasalarında yatırım işlemlerinin geleceği şekillenecek. Platform, kullanım kolaylığı ve performansa odaklanılarak yaratıldı. Platformda bireysel yatırımcılarının işlemlerinin yüzde 20’sinin mobil platformlarda gerçekleştirildiği gerçeği de göz önüne alınarak masaüstü ve mobil cihazlar arasındaki entegrasyon kusursuz hale getirilirken, yatırımcıların güncel piyasa bilgi ve analist yorumlarına anında ulaşması sağlandı.

SaxoTraderGo ile her yerde işlem fırsatı

Kolay ve daha hızlı işlem yapmak isteyen yatırımcıların İhtiyaçlarına yönelik bir platform fikrinden yola çıktıklarını kaydeden Saxo Capital Markets Ülke Başkanı Egemen Kaya, “Dünya çapında yürüttüğümüz araştırmalarımız, Saxo Group yatırımcısının dünya piyasalarında daha hızlı, daha iyi ve kullanımı kolay bir işlem deneyimi istediğini gösterdi. Biz de SaxoTraderGO işlem platformu aracılığıyla onların piyasalarda daha çevik ve aktif biçimde çalışmalarına destek olmayı hedefledik. Nerede olurlarsa olsunlar, işlem fırsatlarını yakalamalarına yardımcı oluyoruz” dedi.

SaxoTraderGO, yatırımcının cihazlar arasında entegre bir yolculuk yapmasını sağlamak için HTML5 kullanılarak geliştirildi ve yeni bir açık uygulama programı ara yüzüyle (API) inşa edildi. Saxo Bank’ın API’si hızlı geliştirme özelliği, cihazlar arasında içerik, işlem ve hesap hizmetlerinde hep aynı yatırımcı deneyimin yaşanmasını sağlıyor. Hesaplar ve yatırım enstrümanlarında alınan pozisyonlara ilişkin 150 fonksiyon bulunuyor. Ayrıca müşteriler hesap geçmişlerini, borsa veri aboneliklerini yönetebiliyor ve anlık fiyat uyarılarını alabiliyorlar. Saxo, bu yıl sonuna doğru aynı API’yi diğer finansal kurumlara ve yazılım geliştiricilerinin kullanımına açmayı planlıyor.

Bireysel yatırımcı cihaz bağımsız işlem yapmak istiyor

Konuyla ilgili bilgi veren Saxo Bank Platformlar Başkanı Christian Lund Hammer ise “Bugün bireysel müşterilerimizden elde ettiğimiz gelirin yüzde 20’si mobil ve tablet cihazlardan elde ediliyor. Ayrıca işlemlerin yüzde 75’i yatırım için birden fazla cihaz kullanan müşterilerden geliyor. SaxoTraderGO ile masaüstü bilgisayarlar, tabletler ve mobil telefonlarda aynı şekilde çalışan bir platform geliştirdik. Platform üstünde yapılan tüm kişisel ayarlar kullanılan tüm cihazlara korunarak, taşınıyor. Bireysel yatırımcılar artık nerede oldukları ve hangi cihazları kullandıkları fark etmeksizin yatırım fırsatlarını yakalayabilir ve eşsiz bir yatırım deneyimini yaşayabilirler” dedi.

Hammer, sözlerine şöyle devam etti: “Yaptığımız araştırmalardan, her şeyin odak noktasının platform olduğunu anladık. Müşterilerimiz içerik ve analitik hizmetlerin yoğunluğu kadar daha hızlı, daha iyi ve kullanımı daha kolay yatırım deneyimi yaşamaya öncelik veriyor. Teknolojik üstünlük ile ön plana çıkan SaxoTraderGO, yatırımcıların rahatça kullandığı ve takdir ettiği bir platform olduğunu ortaya koyuyor.

Sektörün en kullanışlı ara yüzlerinden birine sahip olan SaxoTraderGo, işlem öncesi, işlem sırasındaki ve işlem sonrası hizmetler arasında net bir ayrım yapan ve kullanımı kolay bir navigasyon özelliği sunuyor. WebSockets ve Network Accelaration gibi özelliklerle İnternet dünyasındaki en son teknolojiler kullanılarak platformun performansı da artırıldı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>