Techinside Google News
Techinside Google News

Mobil iş kuranlara 5 önemli tavsiye

Twitter, mobil uygulamaların geleceğinde etkili olmak istiyor ve başarılı bir mobil uygulama geliştirmek için bazı tavsiyelerde bulunuyor.
- Advertisement -

Twitter geçen hafta San Francisco’da Twitter Flight adını verdiği ilk mobil geliştirici konferansını düzenledi. Şirketin CEO’su Dick Costolo da etkinliğin başında sahne alarak hata düzeltmeleri, hayran kitlesi oluşturma ve başarılı bir uygulama geliştirmede karşılaşılabilecek zorluklardan bahsetti.

Costolo; ‘‘Amacımız Twitter için en iyi olanı değil, geliştiricilerin nasıl daha verimli olacağını bulmak olacak’’ diye konuştu. İşte bu etkinlikte mobil uygulama geliştirenlere verilen tavsiyeler;

  1. Çökme raporlarını analiz edin: Eğer uygulamanız çökerse bu sadece sorunu yaşayan kullanıcıyı etkilemekle kalmayacaktır. Kullanıcı uygulama mağazasında 1 yıldız verdiği takdirde bu durum tüm işiniz için olumsuz sonuçlar doğurabilir.
  1. Kullanıcı geri bildirimleri alın: Uygulamanızı Apple veya Android mağazasında yayınlanmadan önce gerçek insanların yeterince denediğine emin olmalısınız. Beta testleri bunun içindir.
  1. Bir büyüme planı belirleyin: Başarılı bir uygulama geliştirmekte onun nasıl daha çok kullanıcıya ulaşacağını ve kullanıcıları nasıl içeride tutacağını belirlemek hayati önem taşır.
  1. Uygulamanızdan para kazanın: Fabric, MoPub ile yaptığı partnerlik ile geliştiricilere uygulamalarından para kazanma şansını sunuyor. Hizmetleri arasında direk reklamları yönetme, en yüksek getirili reklam ağını seçme ve reklam verenlerin uygulamalar üzerinde reklam göstermek için teklifler verdiği MoPub marketinde yer alma imkanı sağlama bulunuyor.
  1. Kayıt olmayı kolay hale getirin: Mobil uygulamalar üzerinden kayıt olmak için e-posta adresi ve şifre istemek en temel yöntem olsa da bu şifreleri daha sonra hatırlamak oldukça zor hale geliyor. Facebook ve Twitter hesaplarıyla giriş yaptırma yavaş yavaş popülerleşmeye başlasa da kişisel bilgilerini paylaşmaktan bıkan kullanıcılar bunu tercih etmeyebiliyor.

Muhtemelen bu tavsiyelerin hepsini bildiğinizi düşünebilirsiniz, haklısınız. Ancak altı çizilmesi gereken, bu kadar basit yaklaşımların Twitter tarafından bir strateji olarak sunulması. Önemli olanise  bu stratejileri uygulamak için doğru bir iş planı kurmak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir