Mobil şarj robotu elektrikli araçlara güç sağlıyor

0

Mobil şarj robotu

EV Safe Charge adlı şirkete göre robot ZiGGY, neredeyse her park yerinin bir şarj istasyonuna dönüşmesine izin vererek elektrikli araç şarjının kullanılabilirliğini genişletecek.

EV Safe, dört tekerlekli robotların, otelcilerden konut sahiplerine ve otopark işletmecilerine kadar mülk sahiplerinin, geleneksel istasyonlarda kullanılan maliyetli elektrik altyapısı olmadan elektrikli araç şarjı sağlamalarına olanak sağlayacağını söylüyor.

EV Safe Charge kurucusu ve CEO’su Caradoc Ehrenhalt: “Güçlü elektrikli araç satışları ve emisyon azaltma hedefleri daha sürdürülebilir bir gelecek yaratıyor. Ancak elektrikli araç şarj altyapısı buna ayak uyduramıyor. ZiGGY, kiracılarının ve misafirlerinin artan şarj ihtiyaçlarını, mümkünse pahalı, zaman alıcı altyapı ve kurulum yatırımı olmadan karşılamaya yardımcı olmak için hemen hemen her ofis, alışveriş merkezi veya apartman kompleksi için esnek ve basit bir çözümdür. Çoğu durumda, özellikle eski binalarda, elektrikli araç şarj cihazları eklemek şu ana kadar bir seçenek değil” diyor.

Şarj ettikten sonra, ZiGGY başka bir sürücü tarafından kullanılabilir veya şebeke, akü, güneş enerjisi veya üçünün bir kombinasyonundan şarj etmek için üssüne geri dönebilir. ZiGGY’yi şarj etmek için altyapı mevcut değilse, ünite şarj için saha dışına çıkarılabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>