Mobil uygulamaları bir kez kullanıp atıyoruz!

0

mobile-apps-pile-ss-1920-800x450Localytics tarafından sunulan rapora göre 2014 yılı boyunca mobil cihaz kullanıcılarının indirdiği mobil uygulamaların neredeyse dörtte biri sadece bir kez kullanıldı. İndirilen uygulamaların yaklaşık olarak yüzde 20’si bu kadere mahkum kalırken, 11 ya da daha fazla defa açılan uygulamaların oranı yüzde 39’dan yüzde 34’e düşmüş.

En çok kullanımından vazgeçilen uygulamalar ise beklendiği gibi sayısı bir hayli fazla olan oyunlar!

Amerika Birleşik Devletleri’nde ise durum biraz daha farklı. ABD’li akıllı telefon kullanıcıları diğer bölgelere oranla uygulamalara daha sadık davranıyor. Bundaki en büyük sebep ise reklamlı uygulamaların tekrar çalıştırmalarda izlediği “tekrarlanmama” kuralları. ABD’deki “sadece bir kez kullanılan uygulama” oranı sadece yüzde 19.

Amerika dışında ise uygulamaları “terk etme” durumu çok daha fazla. Özellikle de Çin’de uygulamaların bir kere kullanılma oranı yüzde 37. Bir önceki yıl bu oran yaklaşık olarak yüzde 26 idi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>