Techinside Google News
Techinside Google News

Mobile World Congress 2023, Asyalı katılımcılar ile güçlü bir şekilde geri dönüyor!

Barcelone,ispanya'da 27şubat pazartesi günü gerçekleşen, şehrin en büyük yıllık etkinliğinin  2023 Mobil Dünya Kongresi'ne Asyalı katılımcılar güçlü bir şekilde geri döndü.
- Advertisement -

Barcelone,ispanya’da 27şubat pazartesi günü gerçekleşen, şehrin en büyük yıllık etkinliğinin  2023 Mobil Dünya Kongresi’ne Asyalı katılımcılar güçlü bir şekilde geri döndü.

GSMA, etkinliğe 200’den fazla ülke ve bölgeden yaklaşık 80.000 kişinin katılması beklenen Çin’den yaklaşık 5.000 kişinin, Asya ülkesinin bu yılın başlarında seyahat kısıtlamalarının kaldırmasının ardından kayıtlı olduğunu söyledi. Mobil endüstrisindeki en son teknolojik yenilikleri sergilemek için en yeni ürünleriyle 2.000’den fazla katılımcının yer aldığı 2023 MWC Perşembe gününe kadar sürecek. Etkinlik, Fira Gran Via sergi merkezinde düzenlenmektedir. Bu kez Nokia’nın yanı sıra Honor, Xiaomi ve OnePlus gibi Çinli şirketler, katlanabilir ve hızlı şarj olan telefonlar da dahil olmak üzere bir dizi yeni akıllı telefon piyasada yerini almaktadır.

Çinli teknoloji devi Huawei’nin standı geçen seneye göre yaklaşık yüzde 50’den fazla genişlemiştir.Organizatöre göre, Velocity temalı bu yılki şovda 5G hızlandırma, Reality+, OpenNet, FinTech ve Digital Everything konularına odaklanan beş temel seminer yer alacaktır. Ayrıca ziyaretçiler, raylar üzerinde 1.200 km/sa hıza ulaşabilen bir kapsül treni, en yeni cerrahi robotları, yapay zekayı vb. görebilirler. Katılımın 2022’dekinden çok daha fazla olması beklenirken, 2019’da yine de 109.000 kişilik rekor seviyenin altında kalacaktır.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir