Model 3 otonom park özelliğine kavuştu!

0

Model 3 otonom park

Tesla, Model 3 otonom park özelliğini aktif ettiğini duyurdu. Yeni güncelleme ile Model 3 otonom park edilebilecek ve park yerinden kendisi çıkabilecek.

Summon: Model 3 otonom park

Tesla daha önce Model S ve X araçları için otonom park özelliğini sunmuştu. Ancak şirketin üretimdeki son modeli olan Model 3 araçlarında bu özellikle aktif değildi. Yapılan son duyuru ile Tesla’nın Summon adıyla bu otonom park özelliğinin, Model 3 araçlar için de geldiği belirtildi.

Otonom park özelliği ile Model 3 araçlar, garaj kapılarını kontrol ederek gireceği alana bakabilecek ve sürücüye ihtiyaç duymadan kendi kendine park edebilecek. Ayrıca park alanından yine otonom şekilde çıkacak.

Tesla, Model 3 üretim hattında yaşadığı teknik sorunlar nedeniyle zor günler geçirmekteydi. Otomasyonda sorunlar yaşayan şirket, son olarak montaj çadırları kurmuştu. Yapılan son çalışmalar ile Tesla, haftalık 5000 adet Model 3 üretim hedefine, 5031 adet araç üreterek ulaştı.

Tesla’nın sıradaki hedefi ise Model Y sedan aracını müşterileriyle buluşturmak olacak. Ayrıca sedan üretiminin dışına çıkmayı planlayan şirket, elektrikli pickup üretimi de gerçekleştirecek. Yeni nesil pickup çift elektrik motoru ile yollarda olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>