Model 3 sipariş iptali haberleri doğru mu?

0

Model 3 sipariş

Tesla’nın Model aracı, üretim hedeflerine ulaşılmış olsa bile gündemden düşmüyor. Model 3 sipariş iptali konusunda birçok haberin çıkmasının ardından Elon Musk, Twitter üzerinden açıklama yaptı.

Model 3 sipariş iptali sorunu mu yaşanıyor?

Basın ile birçok sorun yaşayan Elon Musk, geçtiğimiz günlerde bazı haber kanalı çalışanlarını yalancılıkla suçlamıştı. Tesla’yı kötülemek için haberler yapıldığını söyleyen Musk, bu sefer Model 3 siparişleri hakkında bir açıklama yaptı. Twitter üzerinden sipariş bilgilerini paylaşan Musk, sipariş iptali haberlerini yalanlamış oldu.

Musk, paylaşımında Model S ve Model 3 araçları hakkında bilgi verdi. Musk, Tesla’nın sadece geçtiğimiz hafta 2000’den fazla Model S, 5000’den fazla Model 3 net siparişi olduğunu söyledi.

2017 Haziran ayı için haftalık 5000 adet model 3 üretim hedefi koyan şirket, aylar süren gecikmenin ardından bu hedefine ulaşmayı başarmıştı. Montaj hattında yaşadığı sorunlar yaşayan şirket, öncelikle haftalık 3500 adet üretime ulaşmıştı. Son dönemde ise kurduğu montaj çadırları ile üretimini destekleyen şirket, bu sayıyı haftalık 5000’e çıkardı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>