Model 3 üretimi neden yavaşladı?

0

Model 3 üretimi

Tesla CEO’su Elon Musk, Model 3 üretimi hakkında çıkan yavaşlama haberlerine cevap verdi. Peki Model 3 üretimi için çözüm ne olacak?

Model 3 üretimi ve teknik aksaklıklar

Tesla’nın ekonomik model olarak lanse edilen Model 3, üretimde yaşanan teknik sorunlarıyla gündemden düşmüyor. Elon Musk, üretimde yaşanan sorunlara ilgili açıklamalarda bulundu. Üretim tesisinde çılgın ve karmaşık bir üretim bandının kullanıldığını söyleyen Musk, bunun işe yaramadığını ve beklentilerin karşılanmadığını belirtti. Otomasyon şirketi Perbix’in de satın alınması bu sorunu çözemedi.

Musk, üretim hattında ana sorunun robotlardan kaynaklandığını belirtti. Bunun için hatta daha çok insanın çalışması gerektiğini belirtti. Ayrıca makineler ile insanlar arasındaki uyumun tam olarak sağlanamadığını da vurguluyor. Tesla, “otomasyonun geliştirilmesi” için Şubat ayında 1 haftalık süre boyunca Model 3 üretimini askıya almıştı. Ayırca Musk, şirketin Nevada’daki Gigafactory’deki pil modülü üretimiyle ilgili sorunların, Model 3 çıkışında “sınırlayıcı faktör” olduğunu belirtti.

Tesla’nın haftada 2.500 adet Model 3 üretme hedefi vardı ancak bunu başaramadı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>