Model 3 üretimi yine duracak

0

Model 3 üretimi

Tesla, Model 3 üretimi ile yaşadığı sorunlar nedeniyle üretim hedefini tutturamama tehlikesi ile karşı karşıya. Model 3 üretimi için 6 günlük yenileme çalışması yürütülecek.

Model 3 üretimi 6 gün duracak

Tesla Model 3 araçlarının üretim hatlarında yaşadığı sorunlar ile zor günler geçirmeye devam ediyor. Bunun için otomasyon firması satın alan şirket, bu adımla da otomasyon sorunun önüne geçemedi. Şirketin CEO’su Elon Musk, üretim hattında robotları kullanmakta sorun yaşadıklarını söylemişti.

Haftalık 6000 adet Model 3 araç üretimi hedefi belirleyen şirket, yaşadığı sorunlar nedeniyle henüz bu hedefe ulaşamadı. Şu anda haftalık üretilen Model 3 sayısı 2000-3000 adet ile sınırlı kalıyor.  Hedefe ulaşmak için Musk, geçen ay tüm Model 3 üretimi için günün her saatinde çalışılacağını söylemişti. Bunun için 8’er saat çalışan üç vardiyalı sistem yapılmıştı.

Reuters’ın raporuna göre şirket, üretim hattında iyileştirmeler yapmak için üretime 6 günlük bir ara verecek. Duraklamanın 26- 31 Mayıs tarihlerinde yapılacağı belirtiliyor. Bu aranın ardından Tesla’nın üretim hedefine ulaşıp ulaşamayacağı merak ediliyor.

Daha önce şirketin Fremont fabrikasında, hat üzerinde yaşanan sorunlar nedeniyle 20 Şubat ve 24 Şubat tarihleri arasında üretim 4 günlüğüne durmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>