Model S’in menzili 650 km’ye çıkıyor

0

Son 10 yılın en iyi aracı Tesla

Elon Musk’ın elektrikli otomobil üreten şirketi Tesla, dünyanın en büyük ikinci otomobil üreticisi tahtına oturmasının hakkını vermeye kararlı.

Tek şarjla şehirler arası yolculuk

Şirket, en çok satılan ve düşük maliyetli elektrikli otomobili Model S’in halihazırda çok etkileyici olan menzilini, 650 km’ye çıkarmak üzere olduğunu açıkladı.

Şu anda 600 km seviyesinde olan menzilin 650 km’ye çıkarılması aslında büyük bir oran anlamına gelmiyor ancak 600 km’lik menziliyle rakiplerinden daha ileride olan Model S’in 650 km menzil ile daha da etkileyici bir araca dönüşmesi kaçınılmaz.

Karşılaştırma yapma isteyen okurlarımız için şu bilgiyi verelim, İstanbul-Ankara arası karayolu yaklaşık 490 km… İstanbul-Muğla arasındaki karayolu ise yaklaşık 650 km uzunluğunda. Bu da, pilleri tam dolu elektrikli bir Model S ile hiç şarj ihtiyacı olmadan şehirlerarası bu yolculukları rahatlıka yapabilmek anlamına geliyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>